Warsztaty dla Rodziców – Projekt Przedszkolak

Kolejne z zapowiadanych nowości!
W Krainie Emocji zaplanowaliśmy #warsztatowąJesień
Serdecznie zapraszamy Rodziców i opiekunów do udziału w cyklu #ProjektPrzedszkolak!
Nasza Psycholog Justyna Plak przygotowała 4  spotkania warsztatowe, podczas których poruszane będą tematy:

  • Blisko, bliżej, najbliżej. O budowaniu więzi między rodzicem a dzieckiem – 22.09.2018 

Warsztat jest adresowany przede wszystkim do osób, które niebawem zostaną rodzicami, rodziców najmłodszych dzieci oraz do wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematyką wspierania więzi. Podczas spotkania zostanie wyjaśnione czym jest przywiązanie oraz więź, omówimy różne style przywiązania. Przyjrzymy się mechanizmom budowania więzi i bliskiego kontaktu z dzieckiem, a także porozmawiamy o tym co pozwala budować bliską, ciepłą relację z dzieckiem, a co może utrudniać ten proces. Zatrzymamy się przy znaczeniu przywiązania oraz wszystkich doświadczeń z nim związanych, które mają ogromny wpływ na życie dziecka, ale również opiekuna. W trakcie warsztatu zbudujemy praktyczną skrzynkę z narzędziami, która pozwoli na budowanie bliskości z dzieckiem.

 

  • Teraz krzyczę, teraz tupię, teraz jestem na NIE! O wybuchach dziecięcej złości – 06.10.2018

Na warsztat zapraszamy przede wszystkim rodziców dwu i trzylatków, ale także wszystkich opiekunów, którzy mierzą się z dziecięcymi napadami złości. Drugi i trzeci rok życia dziecka jest to czas kolejnych rewolucyjnych zmian oraz sensytywny moment budowania swojej autonomii. Wielu rodziców w tym czasie doświadcza dziecięcych wybuchów złości. Podczas warsztatu omówimy kamienie milowe w drugim i trzecim roku życia dziecka, przyjrzymy się przyczynom dziecięcych wybuchów złości oraz wspólnie zastanowimy się co robić, gdy dziecko zaczyna krzyczeć, kładzie się na ziemi, przeżywa atak histerii. Omówimy oraz spróbujemy przećwiczyć sposoby reagowania w sytuacji, gdy dziecko przeżywa atak złości.

 

  • Jestem chłopcem. Jestem dziewczynką. O rozwoju psychoseksualnym dzieci w wieku 0-6 lat – 20.10.2018

Celem warsztatu jest zapoznanie rodziców  z rozwojem seksualnym dziecka oraz uwrażliwieniem ich na ważność wspierania rozwoju psychoseksualnego. Warsztat pozwoli na lepsze zrozumienie przebiegu rozwoju seksualnego i jego znaczenia w życiu dziecka. Przedstawione zostaną typowe zachowania seksualne wieku dziecięcego wraz z omówieniem ich roli w ogólnym rozwoju. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak zachowania są normatywne w kontekście normy seksuologicznej dzieci. Ponadto dowiedzą się jakie zachowania są prawidłowe u dziecka, a jakie powinny na tym etapie powinny budzić niepokój opiekuna oraz jak rozpoznać zachowania problemowe.

 

  • Wiara ma moc! O budowaniu i wspieraniu poczucia własnej wartości u dziecka – 27.10.2018

Warsztat jest adresowany do wszystkich rodziców, którzy chcą brać aktywny udział w procesie budowania i wspierania poczucia własnej wartości u dziecka. W trakcie spotkania porozmawiamy czym jest poczucie własnej wartości oraz czy jest ono tożsame z samooceną. Wspólnie zastanowimy się co wpływa na powstawanie poczucia własnej wartości u dziecka, jak poczcie własnej wartości wpływa na funkcjonowanie dziecka i jego najbliższego otoczenia oraz jakie konsekwencje w dalszym życiu ma określone poczucie własnej wartości. W trakcie warsztatu omówimy i spróbujemy przećwiczyć konkretne sposoby postępowania z dzieckiem, aby budować w nim wysokie poczucie wartości.

 

Warsztaty trwają 2 godziny zegarowe – 10:00-12:00.

Koszt udziału w pojedynczym spotkaniu: 50 zł.
Jeśli chcesz wziąć udział w cyklu 4 spotkań w ramach #ProjektuPrzedszkolak, cena promocyjna: 40 zł/jedno spotkanie, czyli 160 zł za 4 dwugodzinne warsztaty!

Zapisy i szczegółowe informacje:
psycholog Justyna Plak
+ 48 668 416 411
plakjustyna@gmail.com

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *