Kraina Emocji powraca!

Kochani!

Nie da się ukryć, że rok 2020 zaczął się inaczej – choć bliżej mi chyba do określenia  „dziwnie” i „nie tak to sobie zaplanowałam”. 3 miesiąc 2020 roku pokazał mi, że nawet jak sobie coś zaplanuję, to mogą się pojawić okoliczności, które wszystko zniweczą 😉 Był czas strachu, złości, rezygnacji, odpoczynku, intensywnego planowania i chyba przede wszystkim – oczekiwania, a hasło „odmrażanie” nie będzie się już nam kojarzyło wyłącznie z zimą 😉

Nasze czujne uszy były nadstawione cały czas, głowy pracowały intensywnie, kontenerowałyśmy wszystkie nasze strachy i obawy, kreśliłyśmy po tysiąc razy zapisane myśli – a to wszystko po to, aby  móc do Was wrócić w wersji standardowej – spotkań indywidualnych w gabinecie, gdzie będziemy już widzieć się w 3D a nie tylko na ekranach komputerów 😉

Zależy nam na tym, aby powrót Krainy Emocji był dla wszystkich bezpieczny – zarówno dla nas – psychologów terapeutów, jak i dla Was – naszych klientów i podopiecznych, którzy wykonują ciężką pracę nad swoimi osobistymi zmianami. Dlatego też przygotowałyśmy regulamin, który będzie obowiązywał podczas spotkań przy ul. Szkolnej 2C/4:

 1. Wszystkie spotkania są umawiane na konkretną godzinę – nie przychodźcie dużo wcześniej, ponieważ nie będziecie mogli być wpuszczeni do gabinetu – nasza mała poczekalnia jest wyłączona z użytkowania.
 2. Prosimy, aby na zajęcia przyjeżdżał rodzic/opiekun z dzieckiem, które jest objęte terapią, prosimy, aby nie przywozić rodzeństwa, które nie bierze udziału w spotkaniach.
 3. Przed rozpoczęciem spotkania będziemy pobierać oświadczenie dotyczące stanu zdrowia i ewentualnego kontaktu z COVID-19.
 4. Pomiędzy spotkaniami pomieszczenia są wietrzone oraz dezynfekowane, ponadto dezynfekowane będą narzędzia terapeutyczne. Dodatkowo pokoje nie będą zamykane (aby zminimalizować dotykanie klamek), a w gabinecie będzie przebywał wyłącznie jeden terapeuta (wraz ze swoim klientem).
 5. Przed wejściem/wyjściem do/z gabinetu należy skorzystać z płynu dezynfekującego do rąk, który będzie udostępniony przed wejściem do pokoju.
 6. Na spotkania będziemy wchodzić od strony ogródka – terapeuta będzie wychodził po osobę i jako jedyny będzie dotykał klamki od drzwi.
 7. Na spotkaniach obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic oraz rękawiczek.
 8. W przypadku braku maseczki/przyłbicy i rękawiczek, będzie można je u nas zakupić (10zł za komplet maseczka+rękawiczki).
 9. Podczas spotkań będziemy zachowywać dystans 2 metrów.
 10. Każde użytkowane krzesło i każdy fotel będą zakrywane jednorazowym pokrowcem.
 11. Przed każdą sesją należy wyposażyć dziecko w własne przybory – długopis, ołówek i kredki/flamastry. To samo dotyczy młodzieży oraz osób dorosłych (własny długopis, kartki/notes do zapisywania notatek).
 12. Do gabinetu mogą przychodzić wyłącznie dzieci zdrowe bez objawów choroby zakaźnej.
 13. Prosimy o zaopatrzenie siebie i/lub dziecka w wodę do picia – z użytku zostaje wyłączona nasza kuchnia.

Dodatkowo przed wizytą wszyscy klienci będą zobligowani do udzielenia krótkiego wywiadu epidemiologicznego. Ponadto należy podpisać specjalne oświadczenie, w którym deklarujecie Państwo, że :

 1. dziecko ani żadna osoba mieszkająca w gospodarstwie domowym nie przebywa na kwarantannie i jesteście Państwo zdrowi i nie występują u Państwa i pozostałych domowników objawy infekcji (gorączka, kaszel, katar, wysypka, bóle mięśni, bóle gardła, inne nietypowe) oraz, że obecnie lub w ostatnich dwóch tygodniach nie występowały w/w objawy u domowników,
 2. w ciągu ostatnich 2 tygodni nie przebywałem/am za granicą
 3. nikt z domowników w ciągu ostatnich 2 tygodni nie przebywał za granicą.

Na dolne strony możecie pobrać i przeczytać regulamin oraz oświadczenie dotyczące stanu zdrowia.

Wiemy również, że musimy zadbać o Wasze dane osobowe ( RODO nie ma wolne od wirusa), ale ze względu na obecną sytuację będziemy prosić o podpisanie oświadczenia mówiące o tym, że w razie pojawienia się objawów wymienionych w podpunkcie a) będą mieli Państwo obowiązek poinformować Nas o tym oraz każdy z Nas będzie miał obowiązek poinformować odpowiednia służby o kontakcie z taką osobą.

 

Brzmi to wszystko, hm, dziwnie i oficjalnie. Ale wierzymy, że pozwoli Nam to zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. I mamy nadzieję, że „Jeszcze zagramy w zielone” <3

 

Regulamin spotkan

Oswiadczenie dotyczace zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *