Zespół

mgr Justyna Wasyl- psycholog, terapeuta, specjalista w zakresie seksuologii

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacje: psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz seksuologia kliniczna)  oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Ponadto ukończyłam szkolenie z zakresu terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo – behawioralnym. Posiadam również przygotowanie pedagogiczne.

Specjalizuję się w terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także poradnictwie wychowawczym. W obszarze moich szczególnych zainteresowań jest seksuologia, w ramach której prowadzę konsultacje indywidualne dla młodzieży oraz dorosłych, a także warsztaty psychoedukacyjne mające na celu poszerzanie świadomości o ważności wspierania rozwoju psychoseksualnego.

Moja praca, która jest dla mnie jednocześnie wielką pasją, wymaga ode mnie elastyczności. Dlatego też do każdego klienta, zarówno małego, jak i dorosłego, podchodzę indywidualnie z należytą troską i empatią. Wykorzystuję głównie techniki pracy charakterystyczne dla nurtu poznawczo – behawioralnego, ponieważ jestem przekonana, że pełne zaopiekowanie się swoimi myślami oraz emocjami niepodważalnie wpływa na nasze zachowanie. Ponadto w przypadku pracy z dziećmi wykorzystuję elementy zabawy oraz psychodramy.

Moja praca jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ mogę towarzyszyć innym w procesie ich własnego zrozumienia oraz zmiany na lepsze. Nigdy nie oceniam, a staram się zrozumieć trudność klienta i odnaleźć czynniki, które przyczyniły się do powstania problemu, z którym klient nie jest w stanie sam dłużej sobie poradzić.

Jestem przekonana, że zrozumienie rodzi zmianę oraz, że każdy człowiek posiada swój własny potencjał rozwoju. Celem spotkań jest odnalezienie, rozbudzenie i wzmocnienie potencjału, tak, aby klient mógł w pełni czerpać z życia.

Pragnę, aby moja praca spełniała najwyższe standardy, dlatego też swoje kompetencje zawodowe nieustannie podnoszę, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii, seksuologii oraz diagnozy psychologicznej dzieci i dorosłych. W swojej pracy kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno – Zawodowym Psychologa.

 

mgr Agata Jankowiak – psycholog, terapeuta, trener Smyko-Multisensoryki

Absolwentka studiów magisterskich z Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studiów Podyplomowych w zakresie Przygotowania Pedagogicznego i Terapii Pedagogicznej. Ukończyła roczne szkolenie w terapii poznawczo – behawioralnej zaburzeń u dzieci i młodzieży organizowane przez warszawskie Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej oraz kurs podstawowy na mediatora rodzinnego (KOPD w Poznaniu). Jest trenerem metody Ortograffiti oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii ręki i logorytmiki oraz jest certyfikowanym trenerem Smyko-Multisensoryki. Prowadziła treningi słuchowe metodą Tomatisa oraz zajęcia hipoterapeutyczne. Od 2011r. pracuje na stanowisku psychologa szkolnego, prowadząc z dziećmi zajęcia indywidualne i grupowe oraz konsultacje dla rodziców i opiekunów. Wspiera i pomaga rozwiązywać problemy wychowawcze, emocjonalne i edukacyjne. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w specjalistycznych warsztatach i szkoleniach.
Specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami, pomaga rodzinom lepiej się komunikować, umacniać relacje, wspiera w rozwoju dziecięcych i rodzicielskich kompetencji. Diagnozuje trudności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prowadzi terapię indywidualną.

mgr Ewa Potoczak-Łoś – psycholog, psychoterapeuta systemowy

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej. Ukończyłam także Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Kurs Podstawowy i Zaawansowany Terapii Systemowej przy WTTS Poznań. Stale podnoszę swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Obecnie jestem w trakcie szkolenia do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Zawsze chciałam pracować z ludźmi – dlatego zostałam psychologiem.

Od zawsze otoczona byłam dziećmi – dlatego na początku swojej drogi zawodowej skupiłam się przede wszystkim na specyfice rozwoju dzieci i młodzieży, na ich problemach i zarazem możliwych formach pomocy. Z czasem  okazało się, że praca z Dorosłymi sprawia mi również ogromną przyjemność. Założyłam więc Centrum Rozwoju Małego i Dużego Człowieka Humanae, aby towarzyszyć na drodze rozwoju Małym i Dużym. Spełniłam również swoje marzenie o pracy z Kobietami – pięć lat temu powstał projekt „Kobieciarnia”(www.centrum-humanae.pl).

W międzyczasie prowadziłam również liczne spotkania indywidualne i warsztaty dla rodziców oraz  nauczycieli.

Posiadam wieloletnie doświadczenie nabyte w pracy na stanowisku psychologa w szkole, w świetlicach socjoterapeutycznych oraz gabinecie psychoterapeutycznym.

W swojej pracy zawsze kieruję się indywidualnym dobrem człowieka – Małego lub Dużego – oferując nie tylko rzetelną wiedzę i pomoc, ale także dużą dawkę ciepła, empatii i zrozumienia.