Zespół

mgr Justyna Wasyl- psycholog, terapeuta, specjalista w zakresie seksuologii

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacje: psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz seksuologia kliniczna)  oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Ponadto ukończyłam szkolenie z zakresu terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo – behawioralnym. Posiadam również przygotowanie pedagogiczne.

Specjalizuję się w terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także poradnictwie wychowawczym. W obszarze moich szczególnych zainteresowań jest seksuologia, w ramach której prowadzę konsultacje indywidualne dla młodzieży oraz dorosłych, a także warsztaty psychoedukacyjne mające na celu poszerzanie świadomości o ważności wspierania rozwoju psychoseksualnego.

Moja praca, która jest dla mnie jednocześnie wielką pasją, wymaga ode mnie elastyczności. Dlatego też do każdego klienta, zarówno małego, jak i dorosłego, podchodzę indywidualnie z należytą troską i empatią. Wykorzystuję głównie techniki pracy charakterystyczne dla nurtu poznawczo – behawioralnego, ponieważ jestem przekonana, że pełne zaopiekowanie się swoimi myślami oraz emocjami niepodważalnie wpływa na nasze zachowanie. Ponadto w przypadku pracy z dziećmi wykorzystuję elementy zabawy oraz psychodramy.

Moja praca jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ mogę towarzyszyć innym w procesie ich własnego zrozumienia oraz zmiany na lepsze. Nigdy nie oceniam, a staram się zrozumieć trudność klienta i odnaleźć czynniki, które przyczyniły się do powstania problemu, z którym klient nie jest w stanie sam dłużej sobie poradzić.

Jestem przekonana, że zrozumienie rodzi zmianę oraz, że każdy człowiek posiada swój własny potencjał rozwoju. Celem spotkań jest odnalezienie, rozbudzenie i wzmocnienie potencjału, tak, aby klient mógł w pełni czerpać z życia.

Pragnę, aby moja praca spełniała najwyższe standardy, dlatego też swoje kompetencje zawodowe nieustannie podnoszę, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii, seksuologii oraz diagnozy psychologicznej dzieci i dorosłych. W swojej pracy kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno – Zawodowym Psychologa.

 

mgr Agata Jankowiak – psycholog, terapeuta, trener Smyko-Multisensoryki

Absolwentka studiów magisterskich z Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studiów Podyplomowych w zakresie Przygotowania Pedagogicznego i Terapii Pedagogicznej. Ukończyła roczne szkolenie w terapii poznawczo – behawioralnej zaburzeń u dzieci i młodzieży organizowane przez warszawskie Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej oraz kurs podstawowy na mediatora rodzinnego (KOPD w Poznaniu). Jest trenerem metody Ortograffiti oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii ręki i logorytmiki oraz jest certyfikowanym trenerem Smyko-Multisensoryki. Prowadziła treningi słuchowe metodą Tomatisa oraz zajęcia hipoterapeutyczne. Od 2011r. pracuje na stanowisku psychologa szkolnego, prowadząc z dziećmi zajęcia indywidualne i grupowe oraz konsultacje dla rodziców i opiekunów. Wspiera i pomaga rozwiązywać problemy wychowawcze, emocjonalne i edukacyjne. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w specjalistycznych warsztatach i szkoleniach.
Specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami, pomaga rodzinom lepiej się komunikować, umacniać relacje, wspiera w rozwoju dziecięcych i rodzicielskich kompetencji. Diagnozuje trudności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prowadzi terapię indywidualną.

mgr Maria Szyfter—kognitywista, pedagog   specjalny, logopeda, terapeuta karmienia, terapeuta ręki.

Od kilku lat specjalizuje się w terapii najmłodszych dzieci, czego najlepszym dowodem jest współtworzona przez nią Fundacja Wspierania Rozwoju Małego Dziecka „Cali Mali”, która już piąty rok skupia swe działania na profilaktyce i wczesnej interwencji logopedycznej, edukowaniu rodziców małych dzieci. Od lutego ruszyła z prywatnym projektem „CzuJemy – Szkoła Terapii Karmienia, Logopedia”, by rozruszać w tej dziedzinie drugi kraniec Poznania i najbliższe okolice (gmina Dopiewo, Rokietnica, gmina Tarnowo Podgórne, Luboń). Prywatnie Mama Dwóch Małych Urwisów, pierwszych i najlepszych Testerów jej wszystkich pomysłów  (a kreatywność to jej drugie imię :)), Pieczenioholik i Szkolenioholik (aktualizowane odbyte szkolenia/kursy/konferencje https://docs.google.com/document/d/1fQxz35c1KJzJKY77uDoYDSc6j1dc-sSljJsvz3FzyVs/edit). Kontakt telefoniczny 665241328. Bieżące działania, fotorelacje z zajęć: https://www.facebook.com/CzuJemyTerapiaKarmieniaLogopedia.