Zespół

Kraina Emocji współpracuje ze specjalistami, którzy posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje do prowadzenia działań pomocowych, dodatkowo są wyśmienitymi praktykami – od wielu lat wspierają dzieci, młodzież i dorosłych. W pracę wkładają swoją wiedzę, pasję popartą wieloletnim doświadczeniem, ale i serce. Możecie Państwo liczyć na najwyższą jakość świadczonych usług!

POMOC PSYCHOLOGICZNA/ PSYCHOTERAPEUTYCZNA

mgr Ewa Potoczak – Łoś

mgr Iwona Dobrzyńska

mgr Marta Maklakiewicz

mgr Magdalena Beissert – Kaczmarek

mgr Agata Jankowiak

LOGOPEDIA

mgr Maria Szyfter

INTEGRACJA SENSORYCZNA

mgr Ewelina Nowicka

mgr Agata Jankowiak

TERAPIA PEDAGOGICZNA

mgr Beata Napierała

mgr Agata Jankowiak

TRENING SŁUCHOWY METODĄ WARNKEGO

mgr Beata Napierała

W celu ustalenia terminu spotkania/ konsultacji – prosimy o kontakt z wybranym specjalistą. Poniżej lista numerów kontaktowych:

Poniżej przedstawiamy krótką notkę – opis każdego specjalisty – abyście mieli Państwo pewność, że osoba ta posiada niezbędne kwalifikacje do prowadzenia terapii.

Agata Jankowiak
psycholożka,

terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka pedagogiczna

+48 507 552 327
https://www.facebook.com/psychologdzieciecy.edu

Jestem psychologiem dziecięcym, terapeutą integracji sensorycznej, terapeutą pedagogicznym i hipoterapeutą. Od ponad 10 lat wspieram dzieci i rodziców w budowaniu bliskich relacji, opartych na zaufaniu, uważności i szacunku.  Współpracowałam ze szkołą podstawową, jestem nauczycielem mianowanym. Założyłam  gabinet „Krainę Emocji” w podpoznańskiej Rokietnicy – aby z pasją i sercem pomagać rodzinom.  Prowadzę konsultacje dla rodziców, towarzysząc im w procesie zmiany i z szacunkiem odnosząc się do ich potrzeb. Wspieram również dzieci, zarówno w formie spotkań indywidualnych terapii psychologicznej, jak i zajęć grupowych m.in. TUS.  W pracy terapeutycznej wykorzystuję ACT – ten sposób myślenia o człowieku, jego rozwoju jest mi szczególnie bliski. Towarzyszę dzieciom w odkrywaniu mocnych stron, w lepszym poznawaniu siebie – swoich emocji, potrzeb – i zaopiekowaniu się nimi. Prowadzę również indywidualną terapię integracji sensorycznej oraz grupowe zajęcia sensoryczne dla najmłodszych Smyko-Multisensoryka® – bo głęboko wierzę, że RELACJA jest fundamentem harmonijnego rozwoju każdego człowieka. Nieustannie  poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i warsztatach, szczególnie tych dotyczących  Rodzicielstwa Bliskości, Uważności, Integracji Sensorycznej i neuronauki. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą  12 letniej Olgi i 7 letniego Jurka.

Beata Napierała – pedagog, terapeuta
tel. 607 435 053

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończyłam studia w zakresie:

  • pedagogiki specjalnej,
  • edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej,
  • terapii pedagogicznej,
  • poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej,
  • pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Staram się stale podnosić swoją wiedzę i umiejętności przez udział w szkoleniach i kursach. Jestem m.in. trenerem Sensoplastyki®, Smyko-multisensoryki® oraz Terapeutą ręki. Szkoliłam się w zakresie Metody Krakowskiej, terapii osób z ASD oraz terapii słuchowej Metodą Warnkego.

Praktykowałam w placówkach opierających swą pracę na metodach Marii Montessori oraz Planu Daltońskiego. Pracowałam w szkole z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz prowadziłam terapię pedagogiczną uczniów z różnego rodzaju trudnościami w nauce i niepełnosprawnościami.


Jestem współautorką poradnika dla rodziców „Mamy piszą dla mam”, tworzącego kompendium wiedzy dla młodych rodziców.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Zarówno w życiu jak i w pracy staram się kierować bliskościowym, pełnym szacunku i zrozumienia dla potrzeb i możliwości podejściem do drugiego człowieka. Pracuję z dziećmi w różnym wieku w tzw. „normie” oraz z tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i z niepełnosprawnościami. W swoim działaniu skupiam się na wspieraniu rozwoju poznawczego i emocjonalnego dzieci, pokonywaniu ich trudności rozwojowych, a przede wszystkim na rozwijaniu ich potencjału i zdolności.

„Krainie Emocji” prowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe, na których dzieci mają okazję doświadczać i poznawać otaczający je świat.

Oferuję zajęcia w zakresie:

·       nauki czytania i pisania

·       rozwijające kompetencje matematyczne

·       terapii pedagogicznej

·       treningu słuchowego Metodą Warnkego

·       terapii dysleksji

·       terapii osób ze spektrum autyzmu

·       terapii ręki

·       wprowadzania komunikacji alternatywnej (AAC)

Ewa Potoczak – Łoś

psycholożka, psychoterapeutka systemowa

+48 603 124 426
http://centrum-humanae.pl/

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej. Ukończyłam także Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Kurs Podstawowy i Zaawansowany Terapii Systemowej przy WTTS Poznań. Stale podnoszę swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Obecnie jestem w trakcie szkolenia do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Zawsze chciałam pracować z ludźmi – dlatego zostałam psychologiem.

Od zawsze otoczona byłam dziećmi – dlatego na początku swojej drogi zawodowej skupiłam się przede wszystkim na specyfice rozwoju dzieci i młodzieży, na ich problemach i zarazem możliwych formach pomocy. Z czasem  okazało się, że praca z Dorosłymi sprawia mi również ogromną przyjemność. Założyłam więc Centrum Rozwoju Małego i Dużego Człowieka Humanae, aby towarzyszyć na drodze rozwoju Małym i Dużym. Spełniłam również swoje marzenie o pracy z Kobietami – pięć lat temu powstał projekt „Kobieciarnia”(www.centrum-humanae.pl).

W międzyczasie prowadziłam również liczne spotkania indywidualne i warsztaty dla rodziców oraz  nauczycieli.

Posiadam wieloletnie doświadczenie nabyte w pracy na stanowisku psychologa w szkole, w świetlicach socjoterapeutycznych oraz gabinecie psychoterapeutycznym.

W swojej pracy zawsze kieruję się indywidualnym dobrem człowieka – Małego lub Dużego – oferując nie tylko rzetelną wiedzę i pomoc, ale także dużą dawkę ciepła, empatii i zrozumienia.

Marta Maklakiewicz

psycholog, psychoterapeuta systemowy

+48 572 332 602

Jestem absolwentką psychologii oraz studiów podyplomowych z zakresu Psychologicznego Doradztwa Zawodowego i Personalnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Moja praca terapeutyczna jest ściśle związana z nurtem systemowym, który zgłębiałam kończąc Kurs Podstawowy oraz Zaawansowany Terapii Systemowej przy WTTS w Poznaniu. Terapia systemowa jest mi niezwykle bliska, stąd nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę oraz umiejętności w tym zakresie, poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Jednocześnie swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Nurt terapeutyczny, w którym pracuję, pozwala mi spojrzeć na każdą osobę – zarówno dziecko, jak i dorosłego –  jako na indywidualność, ale i jednocześnie część jakiejś grupy –  systemu (np. rodziny, przyjaciół, klasy szkolnej, zespołu w pracy). W ten sposób wraz z klientem przyglądamy się jego trudnościom z wielu różnych perspektyw, co z czasem pozwala mu na odkrycie, jak sobie z nimi poradzić.

Przez wiele lat pracowałam głównie z ludźmi dorosłymi (między innymi w poradni zdrowia psychicznego oraz w szpitalu). Od kilku lat pracuję także z dziećmi i młodzieżą, pełniąc rolę psychologa szkolnego. Zarówno praca z dorosłymi, jak i z dziećmi, daje mi wiele satysfakcji i jest dla mnie inspiracją do dalszego rozwoju, jako terapeuty.

Aktualnie pracuję głównie z dziećmi powyżej 10 roku życia, młodzieżą oraz dorosłymi. Oferuję pracę zarówno z klientem indywidualnym, jak i terapię par. Przy pracy z dziećmi bardzo dużą uwagę przykładam również do współpracy z ich rodzicami, bez których mały człowiek nie poradzi sobie z trudną codziennością.

Czym staram się kierować w mojej pracy? Empatią, poczuciem bezpieczeństwa, wsłuchaniem się w drugiego człowieka, ale także wiedzą oraz doświadczeniem zaczerpniętym z wieloletniej pracy terapeutycznej.

Iwona Dobrzyńska 

Psycholog, terapeuta systemowy w trakcie certyfikacji

61 415 22 62

Jestem dyplomowanym psychologiem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. W codziennej praktyce zajmuję się prowadzeniem terapii indywidualnej oraz terapii par i małżeństw. Prowadzę także szkolenia, warsztaty i konsultacje z zakresu psychoedukacji, profilaktyki, wzmacniania umiejętności społeczno-emocjonalnych. Obecnie, poza pracą w gabinecie, obejmuję stanowisko Psychologa w Szkole Podstawowej wspierając społeczność szkolną (uczniów, rodziców, nauczycieli) w realizowaniu swoich zadań.

Aktywnie zdobywam wiedzę i podnoszę swoje umiejętności z zakresu praktycznych i teoretycznych problemów związanych pracą psychologa i terapeuty. Dzięki temu moja praca jest wykonywana na wysokim poziomie. Łącząc pracę z pasję pomagania innym wspieram klientów w zmaganiu się z codziennymi trudnościami lub tymi, które pojawiają się nieoczekiwanie wywołując nadmierny stres i doprowadzając do sytuacji kryzysowych. A także towarzyszę w drodze do poprawy jakości życia i wyznaczania nowych kierunków działań oraz osiągania osobistych celów.

Odkąd pamiętam zawsze ważne były dla mnie relacje z innymi ludźmi. Dlatego w pracy terapeutycznej bazuję na podejściu systemowym. Aktualne potrzeby klienta są przedstawione w szerszej perspektywie. Sieć relacji i komunikacji, które tworzymy na co dzień funkcjonując w różnych środowiskach (systemach): rodzinnym, małżeńskim, rówieśniczym, zawodowym a mają znaczący wpływ na nasze działanie.

Gwarantuję zaangażowanie i budowanie atmosfery pełnej empatii i szacunku.

O f e r u j ę pomoc w diagnozie problemów, rozpoznawaniu ich przyczyn, wspólnie określimy dalszy kierunek działań. Udzielę wsparcia osobom przeżywającym kryzys życiowy towarzysząc i poszukując mocnych stron do pokonania przeszkód. Parom/małżeństwom zapewniam przestrzeń do konstruktywnego dialogu, bez ocen, krytyki z uważnym wysłuchaniem oraz wydobywaniem zasobów związku do pokonania przeciwności. Rodzinom z trudnościami wychowawczymi będę pomagać w odbudowywaniu relacji i zrozumieniu pojawiających się problemów. Młodzieży poszukującej swoje drogi życiowej i tożsamości pomogę odkryć pokłady drzemiących zasobów i pokonać ewentualne trudności. Zapraszam również osoby dbające o swój rozwój osobisty poszukujących kolejnych celów, stawiających sobie nowe wyzwania, dążących do zmiany. 

 Rejestracja telefoniczna (61 415 22 62) lub on-line https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/iwona-dobrzynska-937 

Magdalena Beissert – Kaczmarek

+48 608 307 073

ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicz w Poznaniu w 2009 r. Specjalizuję się w psychologii dziecięcej – to moja pasja.

Jako dyplomowany nauczyciel Montessori w pracy z rodzicami i dziećmi korzystam z metod Marii Montessori – podążamy za dzieckiem, w kierunku jaki nam wskaże. To ważny aspekt mojej pracy psychologicznej. Nie „idę” programem czy planem terapeutycznym ( sami pewnie dobrze wiecie, że ścisłe planowanie przy dzieciach się po prostu nie sprawdza ).

Z kolei jako certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny oraz członek Positive Discipline Association w trakcie spotkań z pewnością będę Wam o niej opowiadać. Zaproponuję także narzędzia do pracy dla Was jako rodziców, tak abyście dokładnie wiedzieli co robić w podbramkowej sytuacji. Do każdego Waszego problemu podchodzę indywidualnie, oznacza to, że poświęcam sporo czasu na analizę i dobór metod pracy dokładnie pod Was. Ponadto korzystam z profesjonalnych testów psychologicznych, które wykonuje rodzicom lub dzieciom w trakcie sesji tak, aby proces diagnozy był maksymalnie krótki ale jednocześnie trafny i rzetelny.

W trakcie konsultacji korzystam również z metod Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w której problemom przyglądamy się z różnych perspektyw: rodzica, dziecka, członków rodziny. Każdy z nich widzi problem inaczej, a moje zadanie polega na wysłuchaniu oraz połączeniu wszystkich opinii i wspólne wypracowanie rozwiązania. Z kolei dyplom praktyka metody Kids’ Skills, pozwalają mi w sposób niezwykle atrakcyjny dla dziecka i bliskich wypracować zmianę, która poprawi funkcjonowanie rodziny. Nierzadko wykorzystuję też metodę samoregulacji self-reg oraz play therapy programując treningi i ćwiczenia przydatne w pracy nad kontrolą emocji. Dzięki temu dotykamy z dzieckiem trudne sprawy w bezpieczny sposób.

Jak wyglądają spotkania?

Prowadzone przeze mnie spotkania mają charakter konsultacji. Na pierwszym spotkaniu rodzice przedstawiają trudność z ich perspektywy, rozmawiamy o stylu wychowawczym, metodach. Na koniec konsultacji otrzymują wstępne wytyczne dotyczące podejścia do dziecka oraz kilka „narzędzi” do wprowadzenia w domu. Drugie spotkanie odbywa się z dzieckiem – zawsze chcę poznać człowieka, o którym jest mowa. Obserwuję, nawiązuję relację, rozmawiam, bawię się, doświadczam tego dziecka aby poczuć jak to jest być z nim w relacji. Trzecie spotkanie to podsumowanie informacji i wytyczenie planu działania oraz konkretne zalecenia dla rodziców. Z tym pakietem wiedzy i narzędzi rodzice wracają do domu i… ćwiczą, próbują, obserwują, sprawdzają. Kolejne wizyty odbywają się według potrzeb rodziny, zawsze ustalamy to indywidualnie.

Uwaga! Nie prowadzę psychoterapii dzieci. W celu rozpoczęcia psychoterapii dziecka należy zgłosić się do psychoterapeuty dziecięcego.


Ponadto nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w profesjonalnych studiach podyplomowych, szkoleniach i kursach psychologicznych, są to m.in: studia podyplomowe Pedagogika Marii Montessori – edukacja i terapia w przedszkolu, Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, Podyplomowe Roczne Studium Terapii Rodzin, System Wewnętrznej Rodziny, warsztaty dla profesjonalistów, Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży, Certyfikat trenera TUS, Terapia schematówMetoda Kids Skills Dam Radę! oraz Jestem z Ciebie dumny, kurs bajkoterapii, Self-Reg dla profesjonalistów II, Wybiórczość pokarmowa u dzieci z ASD, Jak i co mówić, żeby dzieci w przedszkolu nas słuchały? (Zachęcanie do współpracy w 10 krokach czyli Pozytywna Dyscyplina w działaniu.), Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną, Trener Umiejętności Społecznych, Analiza rysunku dziecka w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Zaparcia nawykowe (aspekty psychiczne i fizjologiczne) i trudności w odpieluchowaniu, Uzależnienia cyfrowe dzieci i młodzieży. Problem, zapobieganie, wsparcie, Świat cyfrowy a rozwój dziecka: inicjacja cyfrowa, problemy rozwojowe, skuteczne metody wychowawcze i wiele wiele innych 😉


Pracuję w oparciu o kodeks etyczny psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Pełna pozytywnej energii zapraszam na spotkanie.