ZESPÓŁ

Agata Jankowiak

psycholożka, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka pedagogiczna

Jestem psychologiem dziecięcym, terapeutą integrcji sensorycznej, terapeutą pedagogicznym i hipoterapeutą. Od ponad 10 lat wspieram dzieci i rodziców w budowaniu bliskich relacji, opartych na zaufaniu, uważności i szacunku.  Współpracuję ze szkołą podstawową. Założyłam  gabinet „Krainę Emocji” w podpoznańskiej Rokietnicy – aby z pasją i sercem pomagać rodzinom.  Prowadzę konsultacje dla rodziców, towarzysząc im w procesie zmiany i z szacunkiem odnosząc się do ich potrzeb. Wspieram również dzieci, zarówno w formie spotkań indywidualnych terapii psychologicznej, jak i zajęć grupowych m.in. TUS. Towarzyszę dzieciom w odkrywaniu mocnych stron, w lepszym poznawaniu siebie – swoich emocji, potrzeb – i zaopiekowaniu się nimi. Prowadzę również indywidualną terapię integracji sensorycznej oraz grupowe zajęcia sensoryczne dla najmłodszych Smyko-Multisensoryka® – bo głęboko wierzę, że RELACJA jest fundamentem harmonijnego rozwoju każdego człowieka. Nieustannie  poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i warsztatach, szczególnie tych dotyczących  Rodzicielstwa Bliskości, Uważności, Integracji Sensorycznej i neuronauki. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą  10 letniej Olgi i 5 letniego Jurka.

Maria Szyfter

logopedka, terapeutka karmienia

Jestem logopedą, terapeutą karmienia, kognitywista, pedagogiem specjalnym, terapeutą miofunkcjonalnym, terapeuta ręki. Jestem właścicielką „CzuJemy Maria Szyfter – Szkoła Terapii Karmienia, Logopedia”, działającym w Centrum Wspierania Rozwoju w Rokietnicy, gdzie specjalizuję się w terapii najmłodszych dzieci od narodzin do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Prowadzę zajęcia indywidualne, grupowe (wstrzymane na czas pandemii), warsztaty dla Rodziców, szkolenia dla Specjalistów, konsultacje online dla Rodziców i Specjalistów. Jestem autorką cyklu szkoleń „Logo, Rytm i Ka dla NajNajów” na cztery pory roku, szkoleń z zakresu oswajania jedzenia „Książki czytamy – jedzenie oswajamy, czyli biblioterapia w terapii karmienia”, „Książka kucharska terapeuty karmienia, czyli sprawdzone przepisy na oswajanie jedzenia od A do Z”; projektu „Mali Rodacy czytają BEZ kart pracy”. Jestem autorką licznych pomocy terapeutycznych DIY, piosenek, wierszyków, z którymi dzielę się m.in. podczas wtorkowych spotkań na żywo na FB CzuJemy Maria Szyfter.

Jestem współautorką dwóch książek „Bajki logopedyczne Misia API”.

Współpracuję z fundacjami, żłobkami i przedszkolami. Prywatnie jestem szczęśliwą Żoną i Mamą Dwójki Małych Wyścigowców, Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Shifter Karting Racing Team. Nie wyobrażam sobie pracy bez pasji, stąd wszystkie w niej działania traktuję jak hobby, które nieustannie rozwijam. Moje „uzależnienia”: Przydasięholik, Pieczenioholik i Szkolenioholik ;p

Ewa Potoczak – Łoś

psycholożka, psychoterapeutka systemowa

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej. Ukończyłam także Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Kurs Podstawowy i Zaawansowany Terapii Systemowej przy WTTS Poznań. Stale podnoszę swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Obecnie jestem w trakcie szkolenia do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Zawsze chciałam pracować z ludźmi – dlatego zostałam psychologiem.

Od zawsze otoczona byłam dziećmi – dlatego na początku swojej drogi zawodowej skupiłam się przede wszystkim na specyfice rozwoju dzieci i młodzieży, na ich problemach i zarazem możliwych formach pomocy. Z czasem okazało się, że praca z Dorosłymi sprawia mi również ogromną przyjemność. Założyłam więc Centrum Rozwoju Małego i Dużego Człowieka Humanae, aby towarzyszyć na drodze rozwoju Małym i Dużym. Spełniłam również swoje marzenie o pracy z Kobietami – pięć lat temu powstał projekt „Kobieciarnia”(www.centrum-humanae.pl).
W międzyczasie prowadziłam również liczne spotkania indywidualne i warsztaty dla rodziców oraz nauczycieli.

Posiadam wieloletnie doświadczenie nabyte w pracy na stanowisku psychologa w szkole, w świetlicach socjoterapeutycznych oraz gabinecie psychoterapeutycznym.
W swojej pracy zawsze kieruję się indywidualnym dobrem człowieka – Małego lub Dużego – oferując nie tylko rzetelną wiedzę i pomoc, ale także dużą dawkę ciepła, empatii i zrozumienia.

Marta Maklakiewicz

psycholog, psychoterapeuta systemowy

Jestem absolwentką psychologii oraz studiów podyplomowych z zakresu Psychologicznego Doradztwa Zawodowego i Personalnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Moja praca terapeutyczna jest ściśle związana z nurtem systemowym, który zgłębiałam kończąc Kurs Podstawowy oraz Zaawansowany Terapii Systemowej przy WTTS w Poznaniu. Terapia systemowa jest mi niezwykle bliska, stąd nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę oraz umiejętności w tym zakresie, poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Jednocześnie swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Nurt terapeutyczny, w którym pracuję, pozwala mi spojrzeć na każdą osobę – zarówno dziecko, jak i dorosłego – jako na indywidualność, ale i jednocześnie część jakiejś grupy – systemu (np. rodziny, przyjaciół, klasy szkolnej, zespołu w pracy). W ten sposób wraz z klientem przyglądamy się jego trudnościom z wielu różnych perspektyw, co z czasem pozwala mu na odkrycie, jak sobie z nimi poradzić.

Przez wiele lat pracowałam głównie z ludźmi dorosłymi (między innymi w poradni zdrowia psychicznego oraz w szpitalu). Od kilku lat pracuję także z dziećmi i młodzieżą, pełniąc rolę psychologa szkolnego. Zarówno praca z dorosłymi, jak i z dziećmi, daje mi wiele satysfakcji i jest dla mnie inspiracją do dalszego rozwoju, jako terapeuty.

Aktualnie pracuję głównie z dziećmi powyżej 10 roku życia, młodzieżą oraz dorosłymi. Oferuję pracę zarówno z klientem indywidualnym, jak i terapię par. Przy pracy z dziećmi bardzo dużą uwagę przykładam również do współpracy z ich rodzicami, bez których mały człowiek nie poradzi sobie z trudną codziennością.
Czym staram się kierować w mojej pracy? Empatią, poczuciem bezpieczeństwa, wsłuchaniem się w drugiego człowieka, ale także wiedzą oraz doświadczeniem zaczerpniętym z wieloletniej pracy terapeutycznej.

Justyna Wasyl

psycholożka, psychoterapeutka /obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim/

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacje: psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz seksuologia kliniczna)  oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Ponadto ukończyłam szkolenie z zakresu terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo – behawioralnym. Posiadam również przygotowanie pedagogiczne.

Specjalizuję się w terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także poradnictwie wychowawczym. W obszarze moich szczególnych zainteresowań jest seksuologia, w ramach której prowadzę konsultacje indywidualne dla młodzieży oraz dorosłych, a także warsztaty psychoedukacyjne mające na celu poszerzanie świadomości o ważności wspierania rozwoju psychoseksualnego.

Moja praca, która jest dla mnie jednocześnie wielką pasją, wymaga ode mnie elastyczności. Dlatego też do każdego klienta, zarówno małego, jak i dorosłego, podchodzę indywidualnie z należytą troską i empatią. Wykorzystuję głównie techniki pracy charakterystyczne dla nurtu poznawczo – behawioralnego, ponieważ jestem przekonana, że pełne zaopiekowanie się swoimi myślami oraz emocjami niepodważalnie wpływa na nasze zachowanie. Ponadto w przypadku pracy z dziećmi wykorzystuję elementy zabawy oraz psychodramy.

Moja praca jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ mogę towarzyszyć innym w procesie ich własnego zrozumienia oraz zmiany na lepsze. Nigdy nie oceniam, a staram się zrozumieć trudność klienta i odnaleźć czynniki, które przyczyniły się do powstania problemu, z którym klient nie jest w stanie sam dłużej sobie poradzić.

Jestem przekonana, że zrozumienie rodzi zmianę oraz, że każdy człowiek posiada swój własny potencjał rozwoju. Celem spotkań jest odnalezienie, rozbudzenie i wzmocnienie potencjału, tak, aby klient mógł w pełni czerpać z życia.

Pragnę, aby moja praca spełniała najwyższe standardy, dlatego też swoje kompetencje zawodowe nieustannie podnoszę, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii, seksuologii oraz diagnozy psychologicznej dzieci i dorosłych. W swojej pracy kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno – Zawodowym Psychologa.

Beata Napierała

nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończyłam studia w zakresie:

  • pedagogiki specjalnej,
  • edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej,
  • terapii pedagogicznej ,
  • poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej.

Obecnie kończę kolejne studia magisterskie, dotyczące pracy z osobami ze spektrum autyzmu.

Staram się stale podnosić swoją wiedzę i umiejętności przez udział w szkoleniach i kursach. Jestem m.in. trenerem Sensoplastyki®, Smyko-multisensoryki® oraz Terapeutą ręki. Praktykowałam w placówkach opierających swą pracę na metodach Marii Montessori oraz Planu Daltońskiego. W szkole pracuję z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz prowadzę terapię pedagogiczną.
Jestem współautorką poradnika dla rodziców „Mamy piszą dla mam”, tworzącego kompendium wiedzy dla młodych rodziców.

Prywatnie jestem żoną i mamą 4-letniej Anielki. Zarówno w życiu jak i w pracy staram się kierować bliskościowym, pełnym szacunku i zrozumienia dla potrzeb i możliwości podejściem do drugiego człowieka. Pracuję z dziećmi w różnym wieku w tzw. „normie” oraz z tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i z niepełnosprawnościami. W swoim działaniu skupiam się na wspieraniu rozwoju poznawczego i emocjonalnego dzieci, pokonywaniu ich trudności rozwojowych, a przede wszystkim na rozwijaniu ich potencjału i zdolności.

W „Krainie Emocji” prowadzę zajęcia indywidualne wspomagające pokonanie trudności rozwojowych i edukacyjnych oraz grupowe, na których dzieci mają okazję doświadczać i poznawać otaczający je świat.

Iwona Dobrzyńska

Psycholog, terapeuta systemowy w trakcie certyfikacji 
tel. 61 415 22 62 

Jestem dyplomowanym psychologiem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. W codziennej praktyce zajmuję się prowadzeniem terapii indywidualnej oraz terapii par i małżeństw. Prowadzę także szkolenia, warsztaty i konsultacje z zakresu psychoedukacji, profilaktyki, wzmacniania umiejętności społeczno-emocjonalnych. Obecnie, poza pracą w gabinecie, obejmuję stanowisko Psychologa w Szkole Podstawowej wspierając społeczność szkolną (uczniów, rodziców, nauczycieli) w realizowaniu swoich zadań.

Aktywnie zdobywam wiedzę i podnoszę swoje umiejętności z zakresu praktycznych i teoretycznych problemów związanych pracą psychologa i terapeuty. Dzięki temu moja praca jest wykonywana na wysokim poziomie. Łącząc pracę z pasję pomagania innym wspieram klientów w zmaganiu się z codziennymi trudnościami lub tymi, które pojawiają się nieoczekiwanie wywołując nadmierny stres i doprowadzając do sytuacji kryzysowych. A także towarzyszę w drodze do poprawy jakości życia i wyznaczania nowych kierunków działań oraz osiągania osobistych celów.

Odkąd pamiętam zawsze ważne były dla mnie relacje z innymi ludźmi. Dlatego w pracy terapeutycznej bazuję na podejściu systemowym. Aktualne potrzeby klienta są przedstawione w szerszej perspektywie. Sieć relacji i komunikacji, które tworzymy na co dzień funkcjonując w różnych środowiskach (systemach): rodzinnym, małżeńskim, rówieśniczym, zawodowym a mają znaczący wpływ na nasze działanie.

Gwarantuję zaangażowanie i budowanie atmosfery pełnej empatii i szacunku.

 

 

O f e r u j ę pomoc w diagnozie problemów, rozpoznawaniu ich przyczyn, wspólnie określimy dalszy kierunek działań. Udzielę wsparcia osobom przeżywającym kryzys życiowy towarzysząc i poszukując mocnych stron do pokonania przeszkód. Parom/małżeństwom zapewniam przestrzeń do konstruktywnego dialogu, bez ocen, krytyki z uważnym wysłuchaniem oraz wydobywaniem zasobów związku do pokonania przeciwności. Rodzinom z trudnościami wychowawczymi będę pomagać w odbudowywaniu relacji i zrozumieniu pojawiających się problemów. Młodzieży poszukującej swoje drogi życiowej i tożsamości pomogę odkryć pokłady drzemiących zasobów i pokonać ewentualne trudności. Zapraszam również osoby dbające o swój rozwój osobisty poszukujących kolejnych celów, stawiających sobie nowe wyzwania, dążących do zmiany. 

 Rejestracja telefoniczna (61 415 22 62) lub on-line https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/iwona-dobrzynska-937

 

Ewelina Nowicka

Pedagog specjalny,terapeuta integracji sensorycznej (PTIS),terapeuta Bilateralnej Integracji

Zapraszamy do kontaktu!

W trosce o harmonijny rozwój Twojego Dziecka!

Kraina Emocji - Centrum Wspierania Rozwoju w Rokietnicy

ul. Szkolna 13, 62-090 Rokietnica

Zadzwoń do nas

® 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone