ZESPÓŁ

Agata Jankowiak

psycholożka, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka pedagogiczna

Jestem psychologiem dziecięcym, terapeutą integrcji sensorycznej, terapeutą pedagogicznym i hipoterapeutą. Od ponad 10 lat wspieram dzieci i rodziców w budowaniu bliskich relacji, opartych na zaufaniu, uważności i szacunku.  Współpracuję ze szkołą podstawową. Założyłam  gabinet „Krainę Emocji” w podpoznańskiej Rokietnicy – aby z pasją i sercem pomagać rodzinom.  Prowadzę konsultacje dla rodziców, towarzysząc im w procesie zmiany i z szacunkiem odnosząc się do ich potrzeb. Wspieram również dzieci, zarówno w formie spotkań indywidualnych terapii psychologicznej, jak i zajęć grupowych m.in. TUS. Towarzyszę dzieciom w odkrywaniu mocnych stron, w lepszym poznawaniu siebie – swoich emocji, potrzeb – i zaopiekowaniu się nimi. Prowadzę również indywidualną terapię integracji sensorycznej oraz grupowe zajęcia sensoryczne dla najmłodszych Smyko-Multisensoryka® – bo głęboko wierzę, że RELACJA jest fundamentem harmonijnego rozwoju każdego człowieka. Nieustannie  poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i warsztatach, szczególnie tych dotyczących  Rodzicielstwa Bliskości, Uważności, Integracji Sensorycznej i neuronauki. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą  11 letniej Olgi i 6 letniego Jurka.

Maria Szyfter

logopedka, terapeutka karmienia

Jestem logopedą, terapeutą karmienia, kognitywista, pedagogiem specjalnym, terapeutą miofunkcjonalnym, terapeuta ręki. Jestem właścicielką „CzuJemy Maria Szyfter – Szkoła Terapii Karmienia, Logopedia”, działającym w Centrum Wspierania Rozwoju w Rokietnicy, gdzie specjalizuję się w terapii najmłodszych dzieci od narodzin do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Prowadzę zajęcia indywidualne, grupowe (wstrzymane na czas pandemii), warsztaty dla Rodziców, szkolenia dla Specjalistów, konsultacje online dla Rodziców i Specjalistów. Jestem autorką cyklu szkoleń „Logo, Rytm i Ka dla NajNajów” na cztery pory roku, szkoleń z zakresu oswajania jedzenia „Książki czytamy – jedzenie oswajamy, czyli biblioterapia w terapii karmienia”, „Książka kucharska terapeuty karmienia, czyli sprawdzone przepisy na oswajanie jedzenia od A do Z”; projektu „Mali Rodacy czytają BEZ kart pracy”. Jestem autorką licznych pomocy terapeutycznych DIY, piosenek, wierszyków, z którymi dzielę się m.in. podczas wtorkowych spotkań na żywo na FB CzuJemy Maria Szyfter.

Jestem współautorką dwóch książek „Bajki logopedyczne Misia API”.

Współpracuję z fundacjami, żłobkami i przedszkolami. Prywatnie jestem szczęśliwą Żoną i Mamą Dwójki Małych Wyścigowców, Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Shifter Karting Racing Team. Nie wyobrażam sobie pracy bez pasji, stąd wszystkie w niej działania traktuję jak hobby, które nieustannie rozwijam. Moje „uzależnienia”: Przydasięholik, Pieczenioholik i Szkolenioholik ;p

Ewa Potoczak – Łoś

psycholożka, psychoterapeutka systemowa

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej. Ukończyłam także Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Kurs Podstawowy i Zaawansowany Terapii Systemowej przy WTTS Poznań. Stale podnoszę swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Obecnie jestem w trakcie szkolenia do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Zawsze chciałam pracować z ludźmi – dlatego zostałam psychologiem.

Od zawsze otoczona byłam dziećmi – dlatego na początku swojej drogi zawodowej skupiłam się przede wszystkim na specyfice rozwoju dzieci i młodzieży, na ich problemach i zarazem możliwych formach pomocy. Z czasem okazało się, że praca z Dorosłymi sprawia mi również ogromną przyjemność. Założyłam więc Centrum Rozwoju Małego i Dużego Człowieka Humanae, aby towarzyszyć na drodze rozwoju Małym i Dużym. Spełniłam również swoje marzenie o pracy z Kobietami – pięć lat temu powstał projekt „Kobieciarnia”(www.centrum-humanae.pl).
W międzyczasie prowadziłam również liczne spotkania indywidualne i warsztaty dla rodziców oraz nauczycieli.

Posiadam wieloletnie doświadczenie nabyte w pracy na stanowisku psychologa w szkole, w świetlicach socjoterapeutycznych oraz gabinecie psychoterapeutycznym.
W swojej pracy zawsze kieruję się indywidualnym dobrem człowieka – Małego lub Dużego – oferując nie tylko rzetelną wiedzę i pomoc, ale także dużą dawkę ciepła, empatii i zrozumienia.

Marta Maklakiewicz

psycholog, psychoterapeuta systemowy

Jestem absolwentką psychologii oraz studiów podyplomowych z zakresu Psychologicznego Doradztwa Zawodowego i Personalnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Moja praca terapeutyczna jest ściśle związana z nurtem systemowym, który zgłębiałam kończąc Kurs Podstawowy oraz Zaawansowany Terapii Systemowej przy WTTS w Poznaniu. Terapia systemowa jest mi niezwykle bliska, stąd nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę oraz umiejętności w tym zakresie, poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Jednocześnie swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Nurt terapeutyczny, w którym pracuję, pozwala mi spojrzeć na każdą osobę – zarówno dziecko, jak i dorosłego – jako na indywidualność, ale i jednocześnie część jakiejś grupy – systemu (np. rodziny, przyjaciół, klasy szkolnej, zespołu w pracy). W ten sposób wraz z klientem przyglądamy się jego trudnościom z wielu różnych perspektyw, co z czasem pozwala mu na odkrycie, jak sobie z nimi poradzić.

Przez wiele lat pracowałam głównie z ludźmi dorosłymi (między innymi w poradni zdrowia psychicznego oraz w szpitalu). Od kilku lat pracuję także z dziećmi i młodzieżą, pełniąc rolę psychologa szkolnego. Zarówno praca z dorosłymi, jak i z dziećmi, daje mi wiele satysfakcji i jest dla mnie inspiracją do dalszego rozwoju, jako terapeuty.

Aktualnie pracuję głównie z dziećmi powyżej 10 roku życia, młodzieżą oraz dorosłymi. Oferuję pracę zarówno z klientem indywidualnym, jak i terapię par. Przy pracy z dziećmi bardzo dużą uwagę przykładam również do współpracy z ich rodzicami, bez których mały człowiek nie poradzi sobie z trudną codziennością.
Czym staram się kierować w mojej pracy? Empatią, poczuciem bezpieczeństwa, wsłuchaniem się w drugiego człowieka, ale także wiedzą oraz doświadczeniem zaczerpniętym z wieloletniej pracy terapeutycznej.

Justyna Wasyl

psycholożka, psychoterapeutka /obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim/

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacje: psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz seksuologia kliniczna)  oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Ponadto ukończyłam szkolenie z zakresu terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo – behawioralnym. Posiadam również przygotowanie pedagogiczne.

Specjalizuję się w terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także poradnictwie wychowawczym. W obszarze moich szczególnych zainteresowań jest seksuologia, w ramach której prowadzę konsultacje indywidualne dla młodzieży oraz dorosłych, a także warsztaty psychoedukacyjne mające na celu poszerzanie świadomości o ważności wspierania rozwoju psychoseksualnego.

Moja praca, która jest dla mnie jednocześnie wielką pasją, wymaga ode mnie elastyczności. Dlatego też do każdego klienta, zarówno małego, jak i dorosłego, podchodzę indywidualnie z należytą troską i empatią. Wykorzystuję głównie techniki pracy charakterystyczne dla nurtu poznawczo – behawioralnego, ponieważ jestem przekonana, że pełne zaopiekowanie się swoimi myślami oraz emocjami niepodważalnie wpływa na nasze zachowanie. Ponadto w przypadku pracy z dziećmi wykorzystuję elementy zabawy oraz psychodramy.

Moja praca jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ mogę towarzyszyć innym w procesie ich własnego zrozumienia oraz zmiany na lepsze. Nigdy nie oceniam, a staram się zrozumieć trudność klienta i odnaleźć czynniki, które przyczyniły się do powstania problemu, z którym klient nie jest w stanie sam dłużej sobie poradzić.

Jestem przekonana, że zrozumienie rodzi zmianę oraz, że każdy człowiek posiada swój własny potencjał rozwoju. Celem spotkań jest odnalezienie, rozbudzenie i wzmocnienie potencjału, tak, aby klient mógł w pełni czerpać z życia.

Pragnę, aby moja praca spełniała najwyższe standardy, dlatego też swoje kompetencje zawodowe nieustannie podnoszę, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii, seksuologii oraz diagnozy psychologicznej dzieci i dorosłych. W swojej pracy kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno – Zawodowym Psychologa.

Beata Napierała

nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończyłam studia w zakresie:

  • pedagogiki specjalnej,
  • edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej,
  • terapii pedagogicznej ,
  • poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej.

Obecnie kończę kolejne studia magisterskie, dotyczące pracy z osobami ze spektrum autyzmu.

Staram się stale podnosić swoją wiedzę i umiejętności przez udział w szkoleniach i kursach. Jestem m.in. trenerem Sensoplastyki®, Smyko-multisensoryki® oraz Terapeutą ręki. Praktykowałam w placówkach opierających swą pracę na metodach Marii Montessori oraz Planu Daltońskiego. W szkole pracuję z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz prowadzę terapię pedagogiczną.
Jestem współautorką poradnika dla rodziców „Mamy piszą dla mam”, tworzącego kompendium wiedzy dla młodych rodziców.

Prywatnie jestem żoną i mamą 4-letniej Anielki. Zarówno w życiu jak i w pracy staram się kierować bliskościowym, pełnym szacunku i zrozumienia dla potrzeb i możliwości podejściem do drugiego człowieka. Pracuję z dziećmi w różnym wieku w tzw. „normie” oraz z tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i z niepełnosprawnościami. W swoim działaniu skupiam się na wspieraniu rozwoju poznawczego i emocjonalnego dzieci, pokonywaniu ich trudności rozwojowych, a przede wszystkim na rozwijaniu ich potencjału i zdolności.

W „Krainie Emocji” prowadzę zajęcia indywidualne wspomagające pokonanie trudności rozwojowych i edukacyjnych oraz grupowe, na których dzieci mają okazję doświadczać i poznawać otaczający je świat.

Iwona Dobrzyńska

Psycholog, terapeuta systemowy w trakcie certyfikacji 
tel. 61 415 22 62 

Jestem dyplomowanym psychologiem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. W codziennej praktyce zajmuję się prowadzeniem terapii indywidualnej oraz terapii par i małżeństw. Prowadzę także szkolenia, warsztaty i konsultacje z zakresu psychoedukacji, profilaktyki, wzmacniania umiejętności społeczno-emocjonalnych. Obecnie, poza pracą w gabinecie, obejmuję stanowisko Psychologa w Szkole Podstawowej wspierając społeczność szkolną (uczniów, rodziców, nauczycieli) w realizowaniu swoich zadań.

Aktywnie zdobywam wiedzę i podnoszę swoje umiejętności z zakresu praktycznych i teoretycznych problemów związanych pracą psychologa i terapeuty. Dzięki temu moja praca jest wykonywana na wysokim poziomie. Łącząc pracę z pasję pomagania innym wspieram klientów w zmaganiu się z codziennymi trudnościami lub tymi, które pojawiają się nieoczekiwanie wywołując nadmierny stres i doprowadzając do sytuacji kryzysowych. A także towarzyszę w drodze do poprawy jakości życia i wyznaczania nowych kierunków działań oraz osiągania osobistych celów.

Odkąd pamiętam zawsze ważne były dla mnie relacje z innymi ludźmi. Dlatego w pracy terapeutycznej bazuję na podejściu systemowym. Aktualne potrzeby klienta są przedstawione w szerszej perspektywie. Sieć relacji i komunikacji, które tworzymy na co dzień funkcjonując w różnych środowiskach (systemach): rodzinnym, małżeńskim, rówieśniczym, zawodowym a mają znaczący wpływ na nasze działanie.

Gwarantuję zaangażowanie i budowanie atmosfery pełnej empatii i szacunku.

 

 

O f e r u j ę pomoc w diagnozie problemów, rozpoznawaniu ich przyczyn, wspólnie określimy dalszy kierunek działań. Udzielę wsparcia osobom przeżywającym kryzys życiowy towarzysząc i poszukując mocnych stron do pokonania przeszkód. Parom/małżeństwom zapewniam przestrzeń do konstruktywnego dialogu, bez ocen, krytyki z uważnym wysłuchaniem oraz wydobywaniem zasobów związku do pokonania przeciwności. Rodzinom z trudnościami wychowawczymi będę pomagać w odbudowywaniu relacji i zrozumieniu pojawiających się problemów. Młodzieży poszukującej swoje drogi życiowej i tożsamości pomogę odkryć pokłady drzemiących zasobów i pokonać ewentualne trudności. Zapraszam również osoby dbające o swój rozwój osobisty poszukujących kolejnych celów, stawiających sobie nowe wyzwania, dążących do zmiany. 

 Rejestracja telefoniczna (61 415 22 62) lub on-line https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/iwona-dobrzynska-937

 

Ewelina Nowicka

Pedagog specjalny,terapeuta integracji sensorycznej (PTIS),terapeuta Bilateralnej Integracji

mgr Magdalena Beissert – Kaczmarek nr tel: 608 307 073
https://www.pozytywnypsycholog.pl/
Tak pisze o sobie Pani Psycholog:

ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicz w Poznaniu w 2009 r. Specjalizuję się w psychologii dziecięcej – to moja pasja.

Jako dyplomowany nauczyciel Montessori w pracy z dziećmi korzystam z metod Marii Montessori – podążam za dzieckiem, w kierunku jaki mi wskaże. To ważny aspekt mojej pracy terapeutycznej. Nie „idę” programem czy planem terapeutycznym ( sami pewnie dobrze wiecie, że ścisłe planowanie przy dzieciach się po prostu nie sprawdza ). Prowadzona przeze mnie terapia ma charakter niedyrektywny, oznacza to, że nie narzucam dziecku swojej woli ani rozwiązań. Ono samo powinno znaleźć drogę do odkrycia i rozwiązania swoich trudności. W tym celu wykorzystuję metody terapii zabawą (Play Therapy). Nierzadko wygląda tal jakbym się z dzieckiem po prostu bawiła – rzeczywiście tak jest z tą różnicą, że w trakcie tej zabawy „przemycam” problem dziecka i wspólnie go przepracowujemy – zwierzątkami, maskotkami, pacynkami, instrumentami muzycznymi, plasteliną itp. Dzięki temu dotykamy z dzieckiem trudne sprawy w bezpieczny sposób.

Jako certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny oraz członek Positive Discipline Association w trakcie spotkań z pewnością będę Wam o niej opowiadać. Zaproponuję także narzędzia do pracy dla Was jako rodziców, tak abyście dokładnie wiedzieli co robić w podbramkowej sytuacji. Do każdego Waszego problemu podchodzę indywidualnie, oznacza to, że poświęcam sporo czasu na analizę i dobór metod pracy dokładnie pod Was. Ponadto korzystam z profesjonalnych testów psychologicznych, które wykonuje rodzicom lub dzieciom w trakcie sesji tak, aby proces diagnozy był maksymalnie krótki ale jednocześnie trafny i rzetelny.

W trakcie terapii korzystam również z metod Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w której problemom przyglądamy się z różnych perspektyw: rodzica, dziecka, członków rodziny. Każdy z nich widzi problem inaczej, a moje zadanie polega na wysłuchaniu oraz połączeniu wszystkich opinii i wspólne wypracowanie rozwiązania. Z kolei dyplom praktyka metody Kids’ Skills, pozwalają mi w sposób niezwykle atrakcyjny dla dziecka i bliskich wypracować zmianę, która poprawi funkcjonowanie rodziny. Nierzadko wykorzystuję też metodę samoregulacji, programując treningi i ćwiczenia przydatne w pracy nad kontrolą emocji.

Ponadto nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w profesjonalnych studiach podyplomowych, szkoleniach i kursach psychologicznych, są to m.in: studia podyplomowe Pedagogika Marii Montessori – edukacja i terapia w przedszkolu, Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, Podyplomowe Roczne Studium Terapii Rodzin, System Wewnętrznej Rodziny, warsztaty dla profesjonalistów, Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży, Terapia schematów, Metoda Kids Skills Dam Radę! oraz Jestem z Ciebie dumny, kurs bajkoterapii, Self-Reg dla profesjonalistów II, Wybiórczość pokarmowa u dzieci z ASD, Jak i co mówić, żeby dzieci w przedszkolu nas słuchały? (Zachęcanie do współpracy w 10 krokach czyli Pozytywna Dyscyplina w działaniu.), Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną, Trener Umiejętności Społecznych, Analiza rysunku dziecka w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Zaparcia nawykowe (aspekty psychiczne i fizjologiczne) i trudności w odpieluchowaniu, Uzależnienia cyfrowe dzieci i młodzieży. Problem, zapobieganie, wsparcie, Świat cyfrowy a rozwój dziecka: inicjacja cyfrowa, problemy rozwojowe, skuteczne metody wychowawcze,

Pracuję w oparciu o kodeks etyczny psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Pełna pozytywnej energii zapraszam na spotkanie.

Zapraszamy do kontaktu!

W trosce o harmonijny rozwój Twojego Dziecka!

Kraina Emocji - Centrum Wspierania Rozwoju w Rokietnicy

ul. Szkolna 13, 62-090 Rokietnica

Zadzwoń do nas

® 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone